Wizards se stále nenaučili využít Satyho

Dnešní porážka Washingtonu Wizards v Clevelandu opět ukázala, že trenér Scott Brooks  stále neumí naplno využít předností Tomáše Satoranského. Před zápasem si pochvaloval kreativitu českého rozehrávače, ten předvede možná svůj nejlepší vstup do zápasu v zámořské kariéře, ale místo toho, aby se o něj tým opřel, tak pak běhá po hřišti bez míče, zatímco jeho spoluhráči nejsou schopni dostat míč do koše a John Wall vypadá, jako když ho zápas vůbec nebaví.

„Tomáš přináší kreativitu. Takové hráče potřebujeme,“ nechal se slyšet Brooks před zápasem. A Saty jakoby mu to chtěl dokázat. V úvodu zápasu s Clevelandem byl velmi produktivní. Šestkrát se dostal v útoku k míči a byly z toho tři asistence na snadný koš, úspěšný floater, přesná trojka a přihrávka na zcela volného Walla, který ale trojku neproměnil.

Ze hřiště český reprezentant odcházel za stavu 22:20 pro Wizards. A zbytek první čtvrtiny hosté prohráli 3:18 a už se nedokázali do zápasu vrátit. Do druhé čtvrtiny se vrátil Satoranský na hřiště, ale téměř se nedostával k míči. Když si přiběhl pro rozehrávku, spoluhráči dali míč Bealovi a Wallovi, který se vyloženě trápil. Údajně se potýkal s nachlazením a na jeho výkonu to bylo vidět, když na hřišti působil otráveně, kašlal na obranu a s jedním jediným bodem za 26 minut prožil nejhorší zápas ve své kariéře.

Brooks se snažil Satoranského využít alespoň v obraně, když ho ve druhé půli nasadil na Collina Sextona, který dal za poločas 17 bodů. Saty ho skutečně zabrzdil. Pak ho v jednom útoku převzal Wall a hned se Sexton opět chytil trojkou. Navíc se rozstřílel Cedi Osman, kterého předtím většinou bránil právě Satoranský, a Cleveland tak nedovolil Wizards vrátit se do zápasu.

Satoranský spolu s Bradleyem Bealem jako jediný navázal na výkony z předchozích vítězných zápasů, ale když ho Brooks nenechává tvořit, mrhá potenciálem, který základní pětka se Satym má. Ukázal to i závěr zápasu, kdy se Saty dostal na rozehrávku s náhradníky a Washington rázem snižoval náskok. Spolu s Ianem Mahinmim tak jako jediný z týmu zůstal v kladných číslech při pobytu na hřišti.

Wizards také potvrdili, že mají velký problém pod košem, kde si nedokázali poradit s Tristanem Thompsonem. Ten byl pod košem tak dominantní, že se na twitteru objevilo od fandů Wizards jeho přirovnání k Shaquillovi O’Nealovi.

A to se ještě zbavili zkušeného pivota Jasona Smitha, který sice na hřišti nepředváděl takové výkony, ale byl důležitou postavou pro pohodu v kabině. Byl oblíbený mezi hráči i fanoušky. Místo něj přichází právě z Clevelandu křídlo Sam Dekker. Wizards si tím trochu uvolnili platový strop, ale pokud brzy neudělají další trejd, který jim pomůže zlepšit práci pod košem při dlouhodobém zranění Dwighta Howarda, budou jen stěží usilovat o  play off. S Dekkerovým příchodem se nabízí vytrejdovat Ottu Portera nebo Kellyho Oubreho.